Jaunumi

Sākums/Jaunumi/Zinātnieki un uzņēmēji paudīs vienotu pozīciju inovāciju pārvaldībā

Zinātnieki un uzņēmēji paudīs vienotu pozīciju inovāciju pārvaldībā

25.10.2016

Pēc Latvijas vadošo augstākās izglītības un zinātnes pārstāvju 17. oktobrī parakstītā Latvijas inovācijas manifesta, kurā viņi aicināja lēmējinstitūcijas reāli ņemt vērā zinātnieku viedokli, seko nākamais solis - Latvijas lielākā uzņēmēju organizācija Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) un Latvijas Zinātņu akadēmija (LZA) 26. oktobrī iepazīstinās ar vienoto zinātnieku un uzņēmēju pozīciju par Nacionālās inovācijas sistēmas pārvaldības un koordinācijas modeļa veidošanas pamatprincipiem.

Uzņēmēju un zinātnieku vienotā pozīcija inovāciju pārvaldībā tiks pausta 26. oktobrī plkst. 11.00 Latvijas Zinātņu akadēmijā, Akadēmijas laukumā 1. Pasākumā piedalīsies LZA prezidents Ojārs Spārītis, LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, kā arī vairāki citi organizāciju pārstāvji. Klātesošie tiks iepazīstināti ar prezentāciju par inovāciju pārvaldību, riskiem un iespējām, lai veicinātu sadarbību starp uzņēmējiem un zinātniekiem.

“Lai Latvijas iedzīvotāji dzīvotu labāk, mums ir jāiemācās eksportēt vairāk produktu ar augstāku pievienoto vērtību,” uzskata LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. “Savukārt, lai uzņēmēji spētu uzlabot savus produktus un ražošanas procesus, ārkārtīgi svarīgi nodrošināt daudz apjomīgāku zinātnieku un biznesa vides sadarbību.”

Savukārt Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis uzsver: “Vēlamies, lai ar zinātniskajiem darbiem, ar inovatīvajiem projektiem, ar akadēmiskās zinātnes atklājumiem tiktu iebruģēts visīsākais ceļš uz ražošanu. Zinātnieku un uzņēmēju vienotā pozīcija ir mūsu apelācija pie Latvijas politiķiem, ar kuriem mums ir cieša sadarbība, kad mēs tur uzstājamies, lai aizstāvētu mūsu viedokli.”

Latvijas inovācijas manifestā Latvijas vadošie augstākās izglītības un zinātnes pārstāvji 17. oktobrī aicināja Latvijas politiķus un valdību izmantot atklātās koordinācijas metodes, lai zinātnieku idejas īstenotos reālā uzņēmējdarbības praksē un nestu vislielāko ekonomisko labumu. Parakstot Latvijas inovācijas manifestu, Latvijas Universitātes rektors Indriķis Muižnieks uzsvēra, ka “uzņēmēju, zinātnieku, augstākās izglītības sistēmas un valsts pārvaldes struktūras sadarbībai ir jābūt harmonizētai, savstarpēji papildinošai un ir jāstrādā uz rezultātu.

LU Mediju un mārketinga centrs