Sākums/Jaunumi/LU rektors I. Muižnieks “Madara Cosmetics” jaunās ražotnes atklāšanā uzsver zinātnes un industrijas sadarbības nozīmi

06.10.2016

29. septembrī, piedaloties Latvijas Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, atklājot Latvijas dabīgās kosmētikas ražotāja “MADARA Cosmetics” jauno kosmētikas ražotni Mārupē, Latvijas Universitātes (LU) rektors prof. Indriķis Muižnieks uzsvēra zinātnes un industrijas sadarbības nozīmi.

“MADARA Cosmetics” jaunās kosmētikas ražotnes Mārupē atklāšanā LU rektors prof. Indriķis Muižnieks pauda prieku un gandarījumu par Latvijas Universitātes līdzšinējo sadarbību ar uzņēmumu. Latvijas Universitātes pētnieki kopā ar “MADARA Cosmetics” ir izveidojuši un in vitro pārbaudījuši vairākas “MADARA Cosmetics” produktu aktīvās vielas un formulācijas.

Jaunā “MADARA Cosmetics” ražotne ir viena no labāk aprīkotajām šāda veida kosmētikas ražotnēm Eiropā un veidota pēc open business principa (pieejama ikvienam interesentam, kas vēlēsies iepazīties ar kosmētikas ražošanas procesu).

“MADARA Cosmetics”, kas 2016. gadā atzīmē uzņēmuma dibināšanas desmitgadi, ir viens no veiksmīgākajiem eksporta uzņēmumiem Latvijā. Šā gada pirmajā pusgadā uzņēmums ir sasniedzis jaunu apgrozījuma rekordu - 2,5 miljoni EUR apmērā, kas ir par 43% vairāk nekā attiecīgajā laikposmā pērn. Jaunajā ražotnes ēkā, kuru bija nepieciešams pielāgot kosmētikas ražošanas vajadzībām, un jaunajā ražošanas līnijā ir ieguldīti gandrīz 3,5 miljoni EUR. Ēkas kopējā platība ir 2700 m2, no kuriem 1800 m2 aizņem ražošanas zona un noliktavas telpas. Jaunā ražotne ļāvusi palielināt uzņēmuma ražošanas kapacitāti piecas reizes.

Vika Telle