Jaunumi

Sākums/Jaunumi/LU prāti festivālā "iNOVUSS" diskutēs par zinātni un tās nākotni

LU prāti festivālā "iNOVUSS" diskutēs par zinātni un tās nākotni

16.08.2017

Latvijas Universitātes (LU) vieni no asākajiem prātiem – LU Datorikas fakultātes profesors, kvantu skaitļošanas pētnieks Andris Ambainis, LU asociētais profesors, kvantu fizikas pētnieks Vjačeslavs Kaščejevs un inženierzinātņu doktors informācijas tehnoloģijās Egils Stalidzāns piedalīsies jaunrades festivālā “iNOVUSS”, kas pirmo reizi Latvijā notiks 25. un 26. augustā Lucavsalā.

LU pārstāvjus festivāla pirmajā dienā, piektdien,  25. augustā, plkst. 16.00 varēs sastapt “Smart cafe”, kur diskusijā “Zinātne un nākotne” tās dalībnieki spriedīs, kā zinātne var uzlabot un padarīt cilvēku dzīvi ērtāku.

“Mūsu laikmets būtiski transformē tradicionālo ietvaru, kurā domājam par dabaszinātnēm. Piemēram, kvantu revolūcija fizikā 20. gadsimta pirmajā pusē bija saistīta ar dabas likumu izzināšanu, savukārt šī gadsimta pirmo pusi mūsu pēcteči atcerēsies kā otrās kvantu revolūcijas laikmetu. Šajā revolūcijā kvantu fizikas likumsakarības tiek izmantotas tehnoloģiskajam izrāvienam,” skaidro V. Kaščejevs. Diskusijā viņš stāstīs par kvantu tehnoloģijām.

Savukārt A. Ambainis runās par to, kā mākslīgais intelekts un robotika var mainīt sabiedrību, aizstājot cilvēkus un paveikt lietas, kas līdz šim nav bijušas iespējamas.

Diskusijā “Zinātne un nākotne” arī piedalīsies Banku augstskolas profesore, ekonomikas doktore Tatjana Volkova un uzņēmējs, Vides risinājumu institūta dibinātājs Gundars Skudriņš, bet diskusiju vadīs molekulārbiologs un TV raidījuma vadītājs Juris Šteinbergs.

Jaunrades festivāls iNOVUSS, kas Latvijā norisināsies pirmo reizi, pulcēs plašu interesentu loku un radīs neatkārtojamu iespēju vienkopus dzirdēt iedvesmojošas idejas un pieredzes stāstus, iesaistīties diskusijās un piedalīties uzņēmējdarbības darbnīcās. Festivāls, kas norisināsies Lucavsalas atpūtas parka ziemeļu daļā, pulcēs tehnoloģiskās jaunrades un inovatīvas uzņēmējdarbības ekosistēmas dalībniekus un interesentus, piedāvājot aizraujošu programmu divu dienu garumā.

Festivālu rīko Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra.

Vairāk par festivāla norisi skatīt iNOVUSS mājaslapā ŠEIT.