Sākums/Jaunumi/Francijas vēstniece Latvijā apmeklē LU Fizikas institūtu

Francijas vēstniece Latvijā apmeklē LU Fizikas institūtu

18.05.2017
17. maijā Francijas vēstniece Latvijā Odile Supizona apmeklēja Latvijas Universitātes Fizikas institūtu, lai apspriestu institūta tālākās sadarbības iespējas ar Francijas universitātēm, pētniecības institūcijām un industriju.

Francijas vēstniece iepazinās ar Fizikas institūta sadarbības vēsturi ar Francijas universitātēm un pētnieciskajiem institūtiem. Vēstniece iepazinās ar institūta pētniekiem, kas fizikas doktora grādu ieguvuši Francijā,  apmeklēja institūta laboratorijas un iepazinās ar aktuālajiem sadarbības projektiem ar Franciju.

Pēc laboratoriju apmeklējuma notika diskusija ar institūta vadību par sadarbības attīstības iespējām.

LU Fizikas institūts ir viens no vadošajiem magnetohidrodinamikas (MHD) pētījumu centriem pasaulē. Fizikas institūta sadarbība ar Francijas zinātniekiem sākās jau 1989.gadā.

Kopš 1991.gada tiek organizētas kopīgas PAMIR konferences, kopīgi realizēti daudzi zinātniski projekti un izstrādātas doktora disertācijas.

2016. gada 5.jūlijā tika noslēgts līgums starp Latvijas Universitāti un Francijas Alternatīvās enerģijas un atomenerģijas komisiju par sadarbību MHD jomā.