Jaunumi

Sākums/Jaunumi/ALMAMATER.LV – jauns raidījums Latvijas Televīzijā par LU

ALMAMATER.LV – jauns raidījums Latvijas Televīzijā par LU

02.10.2019

Latvijas Televīzijas 1. kanālā no 3. oktobra līdz 21. novembrim būs skatāms jauns sešu sēriju raidījums “AlmaMater.lv”, ko veido “VFS Films” sadarbībā ar Latvijas Universitāti.

Katra sērija būs dubultportrets – izziņas pilns ceļojums uz divu augsti izglītotu cilvēku pasauli, kuru dzīves pamatus un dažkārt arī ikdienas profesionālo pildījumu ir ielikusi Latvijas Universitāte. Skatītājam būs iespēja ielūkoties 12 zinātnieku darba aizkulisēs. No ģeofiziķa, līdz dienasgrāmatu pētniekam, no radiācijas speciālista līdz jurisprudences  profesoram un jūras biologam – raidījuma veidotāji pretnostatīs dažādus pasaules redzējumus, kurus tomēr vieno kopīgs mērķis – saprast un uzzināt kaut ko jaunu par pasauli, kurā dzīvojam. 

Stāstu varoņus iepazīsim kopā ar diviem sarunu biedriem – brāļiem Māri un Uģi Oltēm. Viņi ir atšķirīga dzīves gājuma cilvēki – Māris ir akadēmiski izglītots biologs, kas joprojām sevi ikdienā sauc par pētnieku, bet Uģis ir režisors, kurš izglītojies strādājot savu arodu praktiski, bez akadēmiskas izglītības. Kopā ar viņiem skatītājam būs iespēja iepazīt zinātnes pasauli no vismaz diviem skatpunktiem, lai izprastu izglītības vērtību sabiedrībā un iepazītu gudrus un talantīgus prātus, kas ir mums tepat līdzās.

Raidījums ēterā LTV1 kanālā katru ceturtdienu no 3. oktobra plkst. 21.45.