Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/Šūnu funkcionalitātes noteikšana ar kolorimetriskām un plūsmas citometrijas metodēm

Šūnu dzīvotspējas noteikšana ļauj izvēlēties drošas koncentrācijas aktīvo vielu iekļaušanai gatavo produktu kompozīcijās.

• Cenas diapazons: 1 aktīvā viela 300 - 500 EUR
  • Provizoriskais izpildes laiks: 2 nedēļas – 6 nedēļas
  • Atslēgas vārdi: Plūsmas citometrija, FACS
  • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte, LU Medicīnas fakultāte
  • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
  • Metodika:

Testēšanā tiek izmantoti spektrofotometri luminescences, fluorescences, absorbcijas nolasīšanai 96-lauciņu platēs – šūnu dzīvotspējas, metabolās aktivitātes, sekretoro faktoru, iezīmes uzņemšanas mērījumiem, kā arī plūsmas citometri – iezīmes mērīšanai šūnās plūsmā.

• Metodika Image: Metodika Image

Šūnu funkcionalitātes testi, kas nozīmē skatīties kā mainās dažādi šūnu marķieri vai, piemēram, dažādu enzīmu aktivitāte ir par pamatu tam, lai radītu drošus un efektīvus produktus. Šūnu dzīvotspējas noteikšana dažādu aktīvo substanču klātbūtnē ir ļoti izplatīta in vitro testēšanas metode, kas ļauj izvēlēties drošas koncentrācijas aktīvo vielu iekļaušanai gatavo produktu kompozīcijās. Tāpat arī šūnu funkcionalitātes testi, kas nozīmē skatīties kā mainās dažādi šūnu virsmas receptori vai, piemēram, dažādu enzīmu aktivitāte ir par pamatu tam, lai radītu drošus un efektīvus produktus. Klientam tiek sagatavots pārskats par veiktajiem eksperimentiem, to rezultāti, iekļaujot grafikus un datu statistisko analīzi, secinājumi un rekomendācijas.