Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/Bioloģisku un medicīnisku paraugu mikroskopiskā analīze

Bioloģisku un medicīnisku paraugu mikroskopiskā analīze

Bioloģisku un medicīnisku paraugu mikroskopiskā analīze

Produkta pārskats:

Dažādu bioloģiskas izcelsmes paraugu (augu un dzīvnieku izcelsmes šūnas, audi, mati u.c.) mikroskopiskā analīze.

 • Ievadteksts (280 simboli max):

  Dažādu bioloģiskas izcelsmes paraugu (augu un dzīvnieku izcelsmes šūnas, audi, mati u.c.) mikroskopiskā analīze.

 • Cenas diapazons: Atkarīgs no individuālā pakalpojuma
 • Provizoriskais izpildes laiks: 2 - 4 nedēļas
 • Atslēgas vārdi: Fāzu kontrasta, konfokālā, elektronu mikroskopija
 • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte
 • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
 • Kontakta e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Metodika:

  Bioloģisko paraugu analīze tiek veikta izmantojot dažāda veida mikroskopijas metodes, tai skaitā ar: gaišā redzes lauka mikroskopiju - objektu skaitīšana, izmēru noteikšana, fotografēšana (mikroskopi LEICA DM 500 ar LEICA ICC50HD), konfokālo lāzerskenējošo mikroskopu (LEICA ar TCS SL) - attēlu skenēšana, fluorescences intensitātes noteikšana, kā arī paraugu 3D struktūras rekonstrukcija ar izmēru noteikšanu. Analīzei pieejama arī skenējošā elektronu mikroskopija (elektronu mikroskops Hitachi TM 3000).

 • Metodika Image: Metodika Image

Apraksts

Analīze sniedz informāciju par pētāmā objekta, vides ietekmi un mijiedarbību ar organismu, ļauj noteikt audu un šūnu funkcionalitāti, kā arī veicot specifiskas iezīmes, noteikt mērķproteīnu klātbūtni. Dažādu bioloģiskas izcelsmes paraugu (augu un dzīvnieku izcelsmes šūnas, audi, mati u.c.) mikroskopiskā analīze sniedz informāciju par pētāmā objekta, vides ietekmi un mijiedarbību ar organismu, ļauj noteikt audu un šūnu funkcionalitāti, kā arī veicot specifiskas iezīmes, noteikt mērķproteīnu klātbūtni. Pasūtītājam nododamie rezultāti iekļauj augstas kvalitātes attēlu veidā apkopotus datus ar pētnieka novērojumiem un secinājumiem. Rezultāti ļauj novērtēt un pamatot aktīvo vielu, vides mijiedarbības mehānismus, drošību un efektivitāti. Iespējams salīdzināt dažādus paraugus analizējot virsmas struktūru, lai izvēlētos piemērotāko apstrādes metodoloģiju u.tml.