Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/Augu ekstraktu ādu balinošās aktivitātes novērtēšana in vitro

Augu ekstraktu ādu balinošās aktivitātes novērtēšana in vitro

Augu ekstraktu ādu balinošās aktivitātes novērtēšana in vitro

Produkta pārskats:

Pakalpojums ietver vairāku testu kopumu (tirozināzes inhibīcijas tests, primārajam skrīningam, in vitro ādas balinošo īpašību izpēte melanocītu šūnu kultūrā, kā arī gala kompozīciju testēšana pigmentētā adas audu modeļsistēmā).

 • Ievadteksts (280 simboli max):

  Pakalpojums ietver vairāku testu kopumu (tirozināzes inhibīcijas tests, primārajam skrīningam, in vitro ādas balinošo īpašību izpēte melanocītu šūnu kultūrā, kā arī gala kompozīciju testēšana pigmentētā adas audu modeļsistēmā).

 • Cenas diapazons: Atkarīgs no individuālā pakalpojuma
 • Provizoriskais izpildes laiks: 2 – 6 nedēļas
 • Atslēgas vārdi: L-DOPA, melanīns, MatTek
 • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte
 • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
 • Kontakta e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Metodika:

  Tirozināzes inhibīcijas testa ietvaros, tiek noteikta augu ekstraktu spēja inhibēt dopahroma veidošanos. Katram no analizējamajiem ekstraktiem tiek novērtētas vairākas koncentrācijas vismaz trīs atkārtojumos. Kā kontrole testā tiek iekļauta kodžiskābe (kojic acid) vai arī pasūtītāja izvēlēts cits balinošs aģents. In vitro ādas balinošo īpašību izpēte melanocītu šūnu kultūrā.
  Testēšanai tiek izmantotas šūnu līnijas FM-55, B16 vai cita pigmentētu šūnu līnija pēc pasūtītāja izvēles). Melanīna saturs šūnu kultūrās tiek noteikts spektrofotometriski. Šūnu tirozināzes aktivitāte tiek noteikta spektrofotometriski, kā enzimātiskās reakcijas substrātu izmantojot L-DOPA.
  Katram no testējamajiem ekstraktiem tiek novērtētas vismaz 3 dažādas koncentrācijas trīs atkārtojumos. Kodžikskābe (kojic acid) vai pasūtītāja izvēlēts cits balinošs aģents tiek iekļauts testā kā kontrole.
  Gala kompozīciju testēšana pigmentētā ādas audu modeļsistēmā. Testēšanā tiek izmantots MelanoDerm 3D ādas modelis, kas sastāv no cilvēkas epidermas slānī integrētām pigmentšūnām (melanocītiem). Šāda sistēma pielietojama ādas balinošas kosmētikas izstrādei, turklāt peiejami pat dažādas pigmentācijas pakāpes audi - kaukāziešu, aziātu vai āfrikāņu tipa. Iespējams testēt gan bioloģiski aktīvās vielas, gan kosmētikas kompozīciju gala produktus. Aplicēšanas biežums un testējamās koncentrācijas tiek izvēlētas balstoties uz katra individuālā pētījuma specifiku.

 • Metodika Image: Metodika Image

Apraksts

Pakalojums ietver 3 pakāpju testēšanas sistēmu sakot no bioķīmiskas testēšanas ekstraktiem, turpinot ar novērtējumu šūnu kultūrās un beidzot ar kosmētikas gala kompozīciju testēšanu 3D ādas modeļsistēmā. Šāda testēšanas sistēma ļauj sākt ar lielu testējamo paraugu apjomu. mērķtiecīgi atlasot potenciāli efektīvākās kompozīcijas, samazinot paraugu skaitu pārejot starp testsistēmām, līdz ar to samazinot arī kopējās testēšanas izmaksas. Tirozināzes inhibīcijas testā iegūstamie rezultāti ietver kvantitatīvus datus, par cik procentiem ekstrakti spēj samazināt dopahroma veidošanos, inhibējot tirozināzi. Ekstraktiem, kas uzrāda tirozināzi inhibējošu aktivitāti tiek noteiktas arī IC50 vērtības. In vitro ādas balinošo īpašību izpēte melanocītu šūnu kultūrā. Rezultāti ietver kvantitatīvus datus par melanīna satura izmaiņām melanocītu šūnās testējamo ekstraktu klātbūtnē, kā arī datus par šūnu tirozināzes aktivitātes izmaiņām. Kosmētikas kompozīcijas novērtējums 3D ādas audu modeļsistēmā. Rezultāti ietver gan kvalitatīvus datus par kosmētikas kompozīcijas spēju samazināt melanīna veidošanos un audu pigmentāciju, kas var tikt novērtēta gan makroskopiski, gan mikroskopiski, kā arī kvantitatīvus datus par melanīna daudzumu un melanocītu dzīvotspēju. Atkarībā no pasūtītāja izvēles papildus var tikt novērtēta gan ar melanoģenēzi saistīto gēnu ekspresija un proteīnu sekrēcija, gan arī veikta audu fiksācija un histoloģiskās analīzes.
Rezultāti tiek apkopoti tabulu un grafiku veidā, tie ietver arī secinājumus par ekstraktu aktivitāti. Testi ļauj identificēt ekstraktus ar potenciālu iekļaušanai kosmētikas receptūrās. Rezultāti ļauj spriest arī par ekstraktu potenciālo iedarbības mehānismu, kā arī sniedz datus, kas izmantojami produkta indikāciju/efektivitātes pretenziju (claims) pamatošanai.