Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/Antiradikālās aktivitātes novērtēšana šūnu kultūrās

Antiradikālās aktivitātes novērtēšana šūnu kultūrās

Antiradikālās aktivitātes novērtēšana šūnu kultūrās

Produkta pārskats:

Kvantitatīva reaktīvo skābekļa formu (ROS) noteikšana šūnu kultūrās (testēšanu iespējams veikt ādas fibroblastu, keratinocītu, endotēlija šūnās) pārbaudāmās vielas klātbūtnē.

 • Ievadteksts (280 simboli max):

  Kvantitatīva reaktīvo skābekļa formu (ROS) noteikšana šūnu kultūrās (testēšanu iespējams veikt ādas fibroblastu, keratinocītu, endotēlija šūnās) pārbaudāmās vielas klātbūtnē.

 • Cenas diapazons: 200 - 300 EUR par paraugu
 • Provizoriskais izpildes laiks: 1 – 3 nedēļas
 • Atslēgas vārdi: Plūsmas citometrija, antiradikālā aktivitāte
 • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte
 • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
 • Kontakta e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Metodika:

  Kvantitatīva reaktīvo skābekļa formu (ROS) noteikšana šūnu kultūrās (testēšanu iespējams veikt ādas fibroblastu, keratinocītu, endotēlija šūnās) pārbaudāmās vielas klātbūtnē, vai nu bez iepriekšējas oksidatīvā stresa indukcijas vai pirms tam izraisot oksidatīvo stresu. Augu ekstraktu un to maisījumu paraugu analīzes tiek veiktas ar plūsmas citometrijas metodi kvantitatīvi analizējot intracelulāro reaktīvo skābekļa formu uzkrāšanās izmaiņas dermas vai citu šūnu kultūrās testējamo paraugu klātbūtnē. Katram no testējamajiem augu ekstraktu paraugiem tiek novērtētas vismaz trīs atšķirīgas koncentrācijas, katra trīs atkārtojumos. Kā pozitīvā kontrole atkarībā no pasūtītāja vēlmēm var tikt izmantots C vitamīns, troloks, N-acetilcisteīns vai specifisks antioksidants, kā arī konkurējošs cita ražotāja produkts.

 • Metodika Image: Metodika Image

Apraksts

Pēc klienta izvēlēs ROS šūnu kultūrās var tikt inducēts ķīmiski vai izmantojot UV starojumu. Reaktīvās skābekļa formas tiek kvantificētas izmantojot plūsmas citometriju ar papildus iespējamu vizualizāciju, izmantojot fluorescences mikroskopiju. Rezultātā tiek sniegti pierādījumi par testējamā objekta antiradikālo aktivitāti un izvērtēta devas atkarība. Pasūtītājam tiek sagatavota atskaite ar detalizētu rezultātu izvērtējumu katram paraugam, ietverot metodikas aprakstus, iegūto rezultātu atspoguļojošus grafikus un attēlus, kā arī to aprakstus un secinājumus.