Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/Aktīvo vielu ietekmes novērtēšana uz dažādos procesos iesaistīto gēnu ekspresiju

Bioloģiski aktīvo vielu vai pārklājumu ietekmes uz dažādos procesos iesaistīto gēnu ekspresiju novērtēšana. Sniedz informāciju par aktīvo vielu spēju ietekmēt šūnu funkcionalitāti, kā arī informāciju par ietekmi uz organisma imūnsistēmu.

• Cenas diapazons: Atkarīgs no paraugu un izvēlēto merķgēnu skaita
  • Provizoriskais izpildes laiks: 1 - 2 mēneši
  • Atslēgas vārdi: PCR, real-time PCR, RNS, gēnu ekspresija
  • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte, LU Medicīnas fakultāte
  • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
  • Metodika:

Testēšanas metode ietver specifisku šūnu kultivēšanu aktīvo vielu klātbūtnē, lizēšanu un RNS izdalīšanu, kā arī komplementārās DNS sintēzi un kvantitatīvu mērķgēnu ekspresijas analīzi, izmantojot polimerāzes ķēdes reakcijas metodes un vienu no pasaulē atzītākajiem amplifikatoriem - Rotor-Gene sistēmu. Atkarībā no produkta pielietojuma var tikt izvēlēti dažādi gēnu paneļi, tajā skaitā: Ādas struktūrproteīni (kolagēns I, kolagēns IV, elastīns u.c.); Citokīni un augšanas faktori (piem. - interleikīni, FGF-2, TGF-beta, EGF, VEGF u.c.); Ekstraceluārā matriksa degradējošās proteināzes un to inhibitori (piem. - MMP-1, MMP-9, TIMP-1 u.c.)

• Metodika Image: Metodika Image

Bioloģiski aktīvo vielu vai pārklājumu ietekmes uz dažādos procesos iesaistīto gēnu ekspresiju novērtēšana. Parāda aktīvo vielu spēju stimulēt, piemēram, ādas izskatam un funkcijām būtisku proteīnu sintēzi (kolagēns, elastīns). Sniedz informāciju par aktīvo vielu spēju ietekmēt šūnu funkcionalitāti, kā arī informāciju par ietekmi uz organisma imūnsistēmu. Ļauj pamatot un salīdzināt aktīvo vielu vai dažādu pārklājumu iedarbības mehānismus dažādiem pielietojumiem ādas kopšanas, uztura bagātinātāju vai jaunāko implantu un biomateriālu produktos. Atkarībā no produkta tiek piemeklēta atbilstošā šūnu vai audu testsistēma. Ekspresija bieži vien tiek noteikta komplektā ar ietekmes uz augšanas faktoru un citokīnu sekrēciju, šūnu proliferācijas un migrācijas novērtēšanu. Pasūtītājam nododamie rezultāti iekļauj grafiku veidā apkopotus datus par relatīvajām gēnu ekspresijas izmaiņām izvēlētajā šūnu vai audu testsistēmā bioloģiski aktīvo vielu vai komponenšu klātbūtnē. Rezultāti ļauj novērtēt un pamatot iedarbības mehānismus, drošību un efektivitāti.