Biomedicīna

Sākums/Biomedicīna/3D audu modeļsistēmas preklīniskajai testēšanai

3D audu modeļsistēmas preklīniskajai testēšanai

3D audu modeļsistēmas preklīniskajai testēšanai

Produkta pārskats:

Pigmentēta ādas audu kultūra MelanoDerm (MatTek) tiek izmantota, lai novērtētu bioloģiski aktīvo vielu ādas balinošās īpašības.

 • Ievadteksts (280 simboli max):

  Pigmentēta ādas audu kultūra MelanoDerm (MatTek) tiek izmantota, lai novērtētu bioloģiski aktīvo vielu ādas balinošās īpašības.

 • Cenas diapazons: Sākot no 2000 EUR
 • Provizoriskais izpildes laiks: 1 - 2 mēneši
 • Atslēgas vārdi: Melanoderm, MatTek, skin whitening
 • Pētījumu veic: LU Bioloģijas fakultāte
 • Kontakta telefons: +371 28 368 901 (Mārtiņš Borodušķis)
 • Kontakta e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
 • Metodika:

  Atkarībā no pētāmā objekta var tikt pielietotas visdažādākās audu modeļsistēmas, kā, piemēram, MelanoDerm, kas sastāv no cilvēka epidermas slānī integrētām pigmentšūnām (melanocītiem). Šāda sistēma pielietojama ādas balinošas kosmētikas izstrādei, turklāt pieejami pat dažādas pigmentācijas pakapes audi - kaukāziešu, aziātu vai āfrikāņu tipa. Iespējams testēt gan bioloģiski aktīvās vielas, gan kosmētikas kompozīciju gala produktus. Aplicēšanas biežums un testējamās koncentrācijas tiek izvēlētas balstoties uz katra individuālā pētījuma specifiku. EpiDermFT - pilna biezuma ādas 3D modelis pirmsklīniskajai testēšanai, nodrošinot fizioloģiskos procesus, lai novērtētu molekulāro marķieru efektivitāti. EpiAirway - 3D in vitro elpceļu audu modelis toksikoloģijas, vīrusu, iekaisumu un fibrozes, kā arī zāļvielu izstrādes pētījumiem. EpiCorneal - 3D cilvēka radzenes audu modelis, kas nodrošina alternatīvu dzīvnieku izmantošanai, lai novērtētu oftalmoloģijas zāļvielu iedarbību, brūču dzīšanu un audu reģenerāciju, slimību modelēšanu (piemēram, Sausās acs sindroms) un radzenes infekcijas pētījumus. Bez jau minētajām testsistēmām pieejams arī mutes gļotādas audu modelis, zarnu bārkstiņepitēlija modelis, melanomas audu modelis un pat psoreāzes modeļsistēma.

Apraksts

Pigmentēta ādas audu kultūra MelanoDerm (MatTek) tiek izmantota, lai novērtētu bioloģiski aktīvo vielu ādas balinošās īpašības. Pētījumā var tikt pielietoti dažādas pigmentācijas pakāpes ādas audi - kaukāziešu, aziātu vai āfrikāņu tipa. Iespējams testēt gan bioloģiski aktīvās vielas, gan kosmētikas kompozīciju gala produktus. Aplicēšanas biežums un testējamās koncentrācijas tiek izvēlētas balstoties uz katra individuālā pētījuma specifiku.