Biomedicīna

Aktīvo vielu ietekmes novērtēšana uz augšanas faktoru un citu proteīnu sekrēciju

Bioloģiski aktīvo vielu vai pārklājumu ietekmes uz dažādu proteīnu sekrēciju novērtēšana. Ļauj pamatot un salīdzināt aktīvo vielu vai dažādu pārklājumu iedarbības mehānismus dažādiem pielietojumiem.

Antiradikālās aktivitātes novērtēšana šūnu kultūrās

Kvantitatīva reaktīvo skābekļa formu (ROS) noteikšana šūnu kultūrās (testēšanu iespējams veikt ādas fibroblastu, keratinocītu, endotēlija šūnās) pārbaudāmās vielas klātbūtnē.

Kopējo fenolu daudzuma un antiradikālās aktivitātes noteikšana

Kopējo fenolu daudzums un antiradikālā aktivitāte ir vieni no galvenajiem raksturlielumiem, kas norādā uz testējamo ekstraktu vai bioloģiski aktīvo vielu spēju aizsargāt šūnas un organismu no vides kaitīgās ietekmes un stresa izraisītas brīvo radikāļu uzkrāšanās.

3D audu modeļsistēmas preklīniskajai testēšanai

Pigmentēta ādas audu kultūra MelanoDerm (MatTek) tiek izmantota, lai novērtētu bioloģiski aktīvo vielu ādas balinošās īpašības.

Šūnu funkcionalitātes noteikšana ar kolorimetriskām un plūsmas citometrijas metodēm

Šūnu dzīvotspējas noteikšana ļauj izvēlēties drošas koncentrācijas aktīvo vielu iekļaušanai gatavo produktu kompozīcijās.

Aktīvo vielu ietekmes novērtēšana uz dažādos procesos iesaistīto gēnu ekspresiju

Bioloģiski aktīvo vielu vai pārklājumu ietekmes uz dažādos procesos iesaistīto gēnu ekspresiju novērtēšana. Sniedz informāciju par aktīvo vielu spēju ietekmēt šūnu funkcionalitāti, kā arī informāciju par ietekmi uz organisma imūnsistēmu.

Bioloģisku un medicīnisku paraugu mikroskopiskā analīze

Dažādu bioloģiskas izcelsmes paraugu (augu un dzīvnieku izcelsmes šūnas, audi, mati u.c.) mikroskopiskā analīze.

Augu ekstraktu ādu balinošās aktivitātes novērtēšana in vitro

Pakalpojums ietver vairāku testu kopumu (tirozināzes inhibīcijas tests, primārajam skrīningam, in vitro ādas balinošo īpašību izpēte melanocītu šūnu kultūrā, kā arī gala kompozīciju testēšana pigmentētā adas audu modeļsistēmā).